• Opłaty online
  • Mapa strony
  • Tłumacz języka migowego
  • BiP

Niezbędne informacje

Godziny pracy urzędu
poniedziałek - 7:00 - 16:00
wtorek, środa, czwartek - 7:00 - 15:00
piątek - 7:00 - 14:00
ul. Jana III Sobieskiego 5
47-440 Nędza
tel.
32 410 20 18
32 410 23 99
fax
32 410 20 04

Madzia i Maja z Przedszkola w Nędzy z nagrodami w Zabrzu!

10 Maj 2016
kategoria:
Aktualności

Jest sukces! Przedszkolaki - uczestniczki warsztatów plastycznych z Przedszkola w Nędzy zdobyły nagrodę indywidualną w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Urząd Miasta Zabrze.

Magdalena Śmieszek oraz Maja Walochnik pod kierunkiem Teresy Matuszek wykonały wspólną pracę - projekt związany z ekologią. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: "Przegońmy smo(g)ka". Treścią pracy miał być pomysł na likwidowanie i pozbywanie się z powietrza smogu i innych zanieczyszczeń. - To poważny problem, dlatego nasze dziewczyny podeszły do tematu z dużym zaangażowaniem - relacjonuje nauczycielka Małgorzata Procek.

Dziewczynki nagrodę odebrały wspólnie ze swoimi rodzicami i wychowawczynią podczas uroczystej gali w Zabrzu.

Madzia i Maja biorą udział w dodatkowych zajęciach jakie organizowane są w Przedszkolu w Nędzy.
Powiedzieć o nich, że to lekcje plastyki, to za mało. Dzieci poznają tam nie tylko różne techniki artystyczne, ale też uczą się o malarstwie i sztuce w ogóle. Oczywiście w bardzo przystępny sposób.

Nauczycielki Teresa Matuszek i Małgorzata Procek zajęcia "po godzinach", poza podstawowym programem, zaczęły realizować już dwa lata temu. I od razu zrobiły furorę! - Zainteresowanie jest ogromne! - cieszy się Małgorzata Procek.

- Codziennie obserwujemy kształtowanie się osobowości dziecka, dlatego wiemy, że obcowanie ze sztuką pobudza nie tylko jego koncentrację, spostrzegawczość, czy aktywność, ale też jego sferę emocjonalną - twierdzą nauczycielki.

Tworząc program nauczycielkom zależało na tym, by dzieci miały do tego typu zajęć łatwiejszy dostęp. - Na wsi dostępność do różnego rodzaju atrakcji jest utrudniona. A poza tym zależało nam, żeby dzieci mogły brać udział w nich udział właśnie tu, w swoim przedszkolu, w środowisku, które dobrze znają - argumentuje  Teresa Matuszek.

do góry