• Mapa strony
  • Tłumacz języka migowego
  • BiP

Niezbędne informacje

Godziny pracy urzędu
poniedziałek - 7:00 - 16:00
wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00
piątek - 7:00 - 14:00
ul. Jana III Sobieskiego 5
47-440 Nędza
tel.
32 410 20 18
32 410 23 99
fax
32 410 20 04

PORADNIK WYBORCY

15 Maj 2009
kategoria:
Aktualności

                                                  PORADNIK WYBORCY


                                                                         SPIS WYBORCÓW

W związku z wyznaczonymi na 7 czerwca 2009 roku wyborami do PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO osoby zameldowane na pobyt stały na terenie Gminy Nędza ujęte są w spisie wyborców.
Osoby przebywające czasowo w Gminie Nędza w okresie obejmującym dzień wyborów oraz osoby nigdzie nie zamieszkałe są dopisywane do spisu wyborców, jeżeli do dnia 28 maja 2009 roku złożą w tej sprawie odpowiedni wniosek w Urzędzie Gminy w Nędzy w pokoju Nr 2.
Dopisanie do spisu wyborców na wniosek osoby zainteresowanej powoduje jej skreślenie ze spisu wyborców w miejscu stałego pobytu.

                     LOKALE WYBORCZE DOSTOSOWANE DO POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Wyborcy niepełnosprawni mogą głosować w lokalach dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych ; wszystkie lokale wyborcze mieszczą się na parterze budynków. Biorąc pod uwagę potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych przeniesiono siedziby obwodowych komisji wyborczych :
w Zawadzie Książęcej do sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym na ul. Szkolnej 2 ;
w Nędzy - do sali na ul. Strażackiej 2.
Pozostałe siedziby obwodowych komisji wyborczych pozostają bez zmian.


SPIS osób uprawnionych do udziału w wyborach udostępniony zostanie do wglądu w Urzędzie Gminy w Nędzy pokoju Nr 2 w dniach od 24 maja 2009 roku do 2 czerwca 2009 roku w godzinach otwarcia Urzędu.

                           WYDAWANIE ZAŚWIADCZEŃ O PRAWIE DO GŁOSOWANIA W WYBORACH

Wyborca ,który zamierza zmienić miejsce pobytu przed dniem wyborów może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Z zaświadczeniem takim można głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju lub za granicą .
Zaświadczenie o prawie do głosowania ,wyborca odbiera za pokwitowaniem osobiście albo przez upoważnioną pisemnie osobę ,jeżeli w upoważnieniu wskazano numer PESEL wyborcy.
Wyborca ,któremu wydano zaświadczenie o prawie do glosowania zostanie z urzędu skreślony ze spisu wyborców w miejscu swego zamieszkania.

Należy zwrócić szczególną uwagę ,aby nie utracić zaświadczenia o prawie do głosowania. W przypadku jego utraty ,niezależnie od przyczyny , nie będzie możliwe otrzymanie kolejnego zaświadczenia ,ani wzięcie udziału w głosowaniu w obwodzie właściwym dla miejsca swego zamieszkania.

do góry