Konkurs podzielony jest na cztery kategorie,m.in. najlepsza fotografia pt. Moja wieś nad wodą, najlepszy plakat naukowy oraz najlepsze zadanie inwestycyjne.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach teraz planuje uruchomić dla mieszkańców komunikację zastępczą. Bezpłatne busy miałyby ruszyć w połowie lutego.
Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Wczoraj, Dziś i Jutro "Bajtel" z Zawady Ks. znalazło się wśród nominowanych do nagród starosty raciborskiego Mieszko AD 2015.
Dobra wieść o świetnie działającym kole emerytów w Nędzy niesie się po całym regionie. Do grona członków znów zapisały się nowe osoby. - Tu się dzieje! - przyznaje Karol Winkler.
Dzieci z Przedszkola w Łęgu zaprosiły swoje babcie i dziadków na wspaniały program z okazji ich święta.
Członkowie koła emerytów z Babic świętowali Dzień Babci i Dziadka. Czas umiliły dzieci z pobliskiej szkoły. Wręczono też odznaki honorowe.
Urząd Gminy zestawił aktualne dane z projektów organizacyjnych na rok szkolny 2015/2016 dotyczące liczby oddziałów i uczniów w szkołach i przedszkolach z terenu gminy Nędza.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach informuje, że 28.01. miejscami w aglomeracji górnośląskiej a także w dolinach i kotlinach jakość powietrza może być niekorzystna.
Można dowiedzieć się więcej o organizowanych zajęciach i być świadkiem koncertu w wykonaniu wyłącznie podopiecznych GCK w Nędzy. To już 29 stycznia o godz. 17:30.
Do 16 lutego organizacje z terenu gminy Nędza zainteresowane realizacją przedsięwzięć wspierających kulturę fizyczną mogą w urzędzie gminy składać swoje oferty.